توضیحات کامل :

پاورپوینت الگوی IS-LM چیست

 

پاورپوینت الگوی IS-LM چیست شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

الگوی IS-LM از اساسی‌ترین الگوهای تحلیلی اقتصاد کلان است. این الگو به‌وسیله منحنی‌های IS و LM به شرح و تحلیل رابطه میان نرخ بهره (r) و درآمد ناخالص ملی (y) در بازارهای کالا و پول می‌پردازد و نشان‌دهنده نرخ بهره و درآمدی است که در آن، بازار کالا و پول به‌طور همزمان در تعادل هستند. در این الگو، منحنی IS مخفف Investment andSaving equilibrium که بیانگر تعادل در بازار کالا و خدمات و منحنی LM مخفف Liquidity preference andMoney supply equilibrium که بیانگر تعادل در بازار پول است

الگوی IS-LM به الگوی هیکس-هانسن Hicks-Hansen شهرت دارد. هیکس در آوریل 1937، درست یک سال پس از انتشار نظریه عمومی کینز، مقاله‌ای تحت عنوان "کینز و کلاسیک: یک تفسیر پیشنهادی"، انتشار داد که در آن، کار کینز را به‌صورت ساده‌شده و خلاصه‌های نموادری توضیح می‌داد. پس از آن، وی الگوی خود را به هانسن (Alvin Harvey Hansen: 1887-1975) ارائه کرد و وی هم نکات مفیدی به آن اضافه کرد و الگوی وی کامل شد.

 و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

منحنیIS 

منحنی LM 

تعادل همزمان در بازار کالا و پول

سیاست‌های پولی و مالی و انتقال منحنی‌های IS و LM:

نواحی عدم تعادل در الگوی IS-LM 

نقد الگوی IS-LM 

پایان

 

عنوان : الگوی IS-LM چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 136 کیلوبایت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

الگوی IS-LM چیست