توضیحات کامل :

پاورپوینت جامعه شناسی روستایی

 

پاورپوینت جامعه شناسی روستایی شامل 76 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

شاخه ای از جامعه شناسی است که قواعد – اصول و روشهای جامعه شناسی را مرور میکند از ویژگیهایش این است که موضوعش محدود به پدیده های اجتماعی و نوع فرهنگی که به دنیای روستایی تعلق دارد میباشد بنابراین جامعه شناسی روستایی به بررسی نظامهای اجتماعی در جامعه روستایی ، خانواده ، ارزشها ، هنجارها ، عرفها ، جمعیت ، گروه بندی ، گرایشها ، کارکردها ، آموزش ، نقشها و تحولات اجتماعی و کلیه وسایلی که مربوط به جامعه روستایی است میباشد .

همه این اتفاقات زمینه شناخت را برای توسعه و فرایند رشد در نظامهای اجتماعی را بوجود میاورد با این فرایند رفاه اجتماعی در بهبود زندگی اجتماعی روستا نشینان سودمند باشد و از سویی دیگر زمینه گسترش جامعه شناسی روستایی را بعنوان یک علم فراهم کند .

 

تاریخچه جامعه شناسی روستایی :

در آمریکا نزدیک به یک قرن است که بعنوان رشته ای جداگانه شناخته شده و نخستین انجمن جامعه شناسی روستایی در سال 1937تشکیل شده به دنبال آن مجله جامعه شناسی افتتاح شد که درآن نتایج بررسیهای انجام شده در زمینه مسائل روستایی منتشر شده میتوان گفت جامعه شناسی روستایی در آمریکا ناشی از مشکلاتی بود که در زندگی مردمان روستایی وجود داشته به همین دلیل بیشتر جنبه کاربردی داشته در اروپا جامعه شناسی روستایی پس از جنگ جهانی دوم روی کار آمد اما این به این معنی نیست که جامعه شناسی روستایی از امریکا به اروپا آمده چرا که در اروپا از گذشته های دور بررسیهای روستایی در کنار دانشهایی همچون جغرافیا – تاریخ – مردم شناسی – اقتصاد و کشاورزی و ... مورد بررسی قرار میگرفت و بین سالهای 1897 تا سال 1935 تحقیقات روستایی وسیعی صورت گرفت .

و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه جامعه شناسی روستایی
اهداف جامعه شناسی روستایی
جامعه و تعریف جامعه روستایی 
شیوه های سکونت روستایی
دیاگرام سکونت در جامعه روستایی
ملاک قشربندی در روستاها

اقشار روستاهای ایران در دوره سنتی
مختصات خانواده روستایی  
پایان

 

 

عنوان : جامعه شناسی روستایی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 576 کیلوبایت

تعداد صفحات : 76

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جامعه شناسی روستایی