توضیحات کامل :

پاورپوینت تئوری های اقتصاد توسعه دیوید ریکاردو

 

پاورپوینت تئوری های اقتصاد توسعه دیوید ریکاردو شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ریکاردو نیز مانند آدام اسمیت دیدگاههای خود را در مورد اقتصاد توسعه به صورت غیر سیستماتیک در کتاب اصول سیاسی و مالیاتی به رشته تحریر در آورد. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۸۱۷ به چاپ رسید.

ریکاردو هرگز هیچ تئوری توسعه اقتصادی ارائه نکرد. او به طور ساده تنها در مورد تئوری توزیع به بحث و تجزیه و تحلیل پرداخت. بنابراین تجزیه و تحلیل ریکاردو در مورد رشد اقتصادی به صورت استنتاجی است. تئوری ریکاردو بر اساس اصول نهایی و مازاد است. به همین خاطر به طرفداران ریکاردو نهائیون یا مارژینالیست ها نیز می گویند. نهایی بودن نشان دهنده سهم اجاره در تولید ملی است و اصل مازاد به معنی تقسیم باقیمانده منافع بین کارگران به صورت دستمزد و سرمایه داران به صورت سود است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
فرضیات تئوری ریکاردو
جریان تمرکز سرمایه
نرخ سود
افزایش دستمزدها
کاهش سود در سایر صنایع
سایر منابع تمرکز سرمایه
موقعیت رکودی یا راکد
ارزیابی انتقادی
پایان

 

عنوان : تئوری های اقتصاد توسعه دیوید ریکاردو

فرمت : پاورپوینت

حجم : 356 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

تئوری های اقتصاد توسعه دیوید ریکاردو