توضیحات کامل :

پاورپوینت زندگینامه پیتریم الکساندرویچ سوروکین

 

پاورپوینت زندگینامه پیتریم الکساندرویچ سوروکین شامل 34 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

پیتریم الکساندرویچ سوروکین در قرن نوزدهم در 21 ژانویه سال 1889 در دهکده‌ای دورافتاده در روسیه تزاری پا به جهان گذاشت. وی در خانواده‌ای غیر اشرافی (در جامعه‌ای که تقریباً همه چیز آن تنها از آنِ اشراف بود)، تولد یافت. بنابراین با تحولی شبیه به معجزه بر اثر استعدادی شگرف توانست در 21 سالگی در سال 1910 تا 1914 در دانشگاه سنت پطرزبورگ تحصیل کند؛ یعنی درست در زمان انقلاب روسیه. سوروکین مدتی به دلیل اعتراضاتی در روسیه در زندان به سر برده و یکباره از زندان به عالی‌ترین مقام دانشگاهی رژیم کمونیسم ارتقا ‌می‌یابد. اما باز تحت تأثیر نفرت رژیم تازه به برلین تبعید شده و سپس به اروپا پناهنده می‌شود. بعد از آن سوروکین به دلیل اطلاعات و تجربیات مختلف‌اش به آمریکا دعوت ‌شده و از نظریات وی در جهت تفسیر و تبیین انقلاب و تحول شوروی استفاده می‌گردد.

سوروکین ابتدا در دانشکده‌های گوناگون آمریکا سخنرانی می‌کرد، اما سرانجام جایگاهی در دانشگاه مینه‌سوتا به‌دست آورد و خیلی زود عضو تمام‌وقت این دانشگاه شد. در سال 1929 نخستین کرسی جامعه‌شناسی در دانشگاه هاروارد در گروه اقتصاد به وی پیشنهاد شد. چندی پس از ورود سوروکین به هاروارد گروه جداگانه جامعه‌شناسی تشکیل و وی رئیس آن شد. وی در این مقام مهم‌ترین گروه جامعه‌شناسی در ایالات متحده را بنیان‌گذاری کرد. در هاروارد میان سوروکین و پارسونز کشمکش درگرفت و این نزاع به‌خاطر تداخل گسترده نظریات‌شان تشدید می‌شد، اما با وجود این همانندی‌ها آثار پارسونز مخاطبان بیشتری را جذب کرده بود. سوروکین از یک‌سو پارسونز را به دزدیدن آثارش متهم می‌کرد و از سوی دیگر به نظریه وی انتقاد داشت. این تقابل و تعارض در نهایت موجب شد که پارسونز به‌جای سوروکین رئیس گروه جامعه‌شناسی هاروارد شده و عنوان آن را نیز به گروه روابط اجتماعی تغییر دهد. سوروکین سرانجام در جامعه‌شناسی هاروارد منزوی شده و در 11 فوریه 1968 درگذشت.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

زمینه‌های فکری تأثیرگذار

اندیشه‌ها و نظریات سوروکین

آثار

نظریه تحرک اجتماعی سوروکین

پایان

 

عنوان : زندگینامه پیتریم الکساندرویچ سوروکین

فرمت : پاورپوینت

حجم : 320 کیلوبایت

تعداد صفحات : 34

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه پیتریم الکساندرویچ سوروکین