توضیحات کامل :

پاورپوینت رشد اقتصادی چیست

 

پاورپوینت رشد اقتصادی چیست شامل 39 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

نخستین معنایی که با شنیدن عبارت رشد اقتصادی به ذهن می‌رسد، افزایش تولید کالا و خدمات و رونق بازار و بهبود وضعیت اقتصادی مردم است. ولی چه عواملی موجب رشد اقتصادی می‌شود و چگونه می‌توان به رشدی پایدار رسید؟ در اینجا به زبانی ساده و با استفاده از نمودار، عوامل مؤثر بر رشد اقتصادی را بیان می‌کنیم و به عواملی که مانع رشد اقتصادی می‌شوند نیز اشاره می‌کنیم.

رشد اقتصادی یعنی چه؟

در واقع رشد اقتصادی به دو معناست:

1.         بر اساس نخستین و رایج‌ترین تعریف، رشد اقتصادی یعنی افزایش بازدهی اقتصاد، در طول دوره‌ای زمانی که حداقل ۲ دوره‌ی ۳ ‌ماهه‌ی متوالی است.

 

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
رشد اقتصادی یعنی چه؟
چه عواملی موجب رشد اقتصادی می‌شود؟
جابجاییِ منحنی امکانات تولید به سمت داخل
در چه شرایطی منحنی امکانات تولید به سمت داخل حرکت می‌کند؟
سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی
سرمایه‌گذاری
رشد نامتقارن
جابه‌جایی عوامل تولید
پایان

 

عنوان : رشد اقتصادی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 284 کیلوبایت

تعداد صفحات : 39

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

رشد اقتصادی چیست