توضیحات کامل :

پاورپوینت نهاده های تولید در اقتصاد

 

پاورپوینت نهاده های تولید در اقتصاد شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

به‌طورکلى به هر چیزى که در فرآیند تولید به‌کار برده مى‌شود تا محصولى تولید شود، نهاده یا عامل تولید مى‌گویند. براى مثال در تولید گندم ترکیبى از یک سرى نهاده مثل زمین، آب، بذر گندم، نیروى کار، کود شیمیائى و غیره به‌کار مى‌رود. هر یک از این منابع را عامل تولید گندم مى‌نامند.

 

عوامل تولید سه گانه عبارتند از: 

1) کار     2) ابزار تولید    3) سرمایه

"کارگر" یکی از عوامل تولید است. بدون حضور این عامل کار کارخانه از حرکت می ایستد. طبیعتاً کارگر هم تقسیماتی دارد. کارگر ساده و یا کارگری که کار مدیریتی انجام میدهد و این فرد در سطح بالاتری کار می کند و نیرو و مهارت اندیشه اش  سبب اداره موسسه می شود.

عنصر دوم که در انواع تولید دیده می شود "ابزار" است. منظورمان از ابزار تولید، فقط موتور و یا ماشین نیست، بلکه هر چیزی که به طور مستقیم ویا غیر مستقیم در کارخانه به کار می رود، از جمله زمین، موتور دستگاه ها و امکاناتی که در بازاریابی دخالت دارند، مانند انواع خودروها.

و ... 

فهرست مطالب

مقدمه
عوامل تولید سه گانه
کار
ابزار تولید
سرمایه
نهاده های تولید در اسلام
پایان

 

عنوان : نهاده های تولید در اقتصاد

فرمت : پاورپوینت

حجم : 660 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نهاده های تولید در اقتصاد