توضیحات کامل :

پاورپوینت بنگاه اقتصادی چیست

 

پاورپوینت بنگاه اقتصادی چیست شامل 34 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

  بخش وسیعی از تولید ملی یک کشور حاصل تلاش و عملکرد سازمان ها و موسسه هائی است که به تولید کالاها و خدمات مشغولند. این سازمان ها یا موسسه ها که به شکل های مختلف دولتی، خصوصی و تعاونی و در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات فعالیت می کنند بنگاه های اقتصادی یا بنگاه های تولیدی نامیده شده اند.

هر بنگاه فارغ از اینکه در چه زمینه ای فعالیت نموده، چه محصول یا خدمتی ارائه می دهد علاوه بر الزام به رعایت قوانین کلی و عمومی کشور تابع قوانین خاص و تحت شرایط مشخص و با یک یا چند هدف تعریف شده و از پیش تعیین شده فعالیت می نماید. آرمان و اهداف یک بنگاه تعیین کننده استراتژی فعالیت و خط مشی های تولید، توزیع و فروش محصول است.

 بنگاه اقتصادی چیست؟

در علم اقتصاد آموخته ایم که عوامل اقتصادی مختلفی در اختیار افراد یا گروههایی قرار دارد که با ترکیب این عوامل به تولید کالا یا انجام خدمات می پردازد. این افراد یا گروهها را " بنگاه" یا "واحد اقتصادی" می‌نامند.

هر واحد اقتصادی دارای اهداف خاصی است که برای رسیدن به آنها به فعالیتهای اقتصادی می پردازد. مجموعه فعالیتهای اقتصادی که در محیط بنگاه انجام می شود موجب رویداد اقتصادی یا مالی می گردد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
بنگاه اقتصادی چیست؟
   انواع واحدهای اقتصادی:
واحدهای اقتصادی از نظر مالکیت
واحدهای اقتصادی از نظر هدف فعالیت
واحدهای اقتصادی از نظر نوع فعالیت
واحدهای اقتصادی از نظر تعداد مالک
پایان 

 

عنوان : بنگاه اقتصادی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 368 کیلوبایت

تعداد صفحات : 34 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت بنگاه اقتصادی چیست